הז'אנרים
כל הז'אנרים

כריס קולפר

סופר
סגנון: פנטזיה לילדים ונוער
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות: ארץ האגדות: קסם המשאלה, שובה של הקוסמת,אזהרת האחים גרים, מעבר לממלכות, מסעותיו של הסופר
תאריך לידה: 27 במאי 1990
מקום לידה: קליפורניה, ארה"ב


על כריס קולפר

כריס קולפר שימח והעניק השראה לאנשים רבים כשגילם את דמותו של התיכוניסט קורט האמל בסדרת הטלוויזיה המוסיקלית המצליחה "Glee".
"צחקו עליי הרבה בתיכון בגלל הקול שלי ובגלל מי שהייתי. הייתי ברווזון בבריכה מלאה ברבורים." כריס קולפר.


תקציר:


כריס קולפר נולד בשנת 1990 והחל להופיע על הבמה כבר כילד קטן. הוא הצטיין בדרמה, כתיבה ודיבייט בבית הספר התיכון. ב-2009 הופיע קולפר לראשונה בטלוויזיה בתכנית המוזיקלית הפופולארית " Glee", וזכה ב"גלובוס הזהב" בשנת 2011 בזכות הכישרון בו גילם את דמותו של הנער ההומוסקסואל קורט האמל. קולפר איש האשכולות הוציא לאור את ספרו הראשון שנה לאחר מכן. הוא כיכב גם בסרט "מכת ברק" (Struck by Lightning), אותו כתב בעצמו.


חייו המוקדמים:


השחקן עטור הפרסים כריס קולפר זכה לתהילה בשנת 2009 בסדרת הטלוויזיה המצליחה "Glee". עם זאת, הוא נדבק ב"חיידק המשחק" שנים רבות לפני כן. לדבריו של קולפר, הוא השתוקק להופיע מאז שהיה עובר.
קולפר גדל בקהילה שמרנית מסורתית של חוואים, בקלוביס קליפורניה. בהיותו בעל דמיון מפותח רתם קולפראת כשרונו לטובת הכלל כבר בהיותו צעור לימים. "אפילו כשהייתי פעוט, לדמויות הצעצוע שלי (action figures), תמיד היה סיפור רקע מפותח מאוד," אמר קולפר בראיון לטין-ווג. בבית הספר היסודי מצא קולפר דרך נוספת לבטא את כשרונו – בתיאטרון המקומי. עד מהרה נעשה קולפר חלק מה-Good Company Players, קבוצת חובבי תיאטרון מקומית בפרסנו.


בתיכון קלוביס נאבק קולפר למצוא את מקומו. "הדרך היחידה לתאר זאת היא שמבחינה חברתית הייתי סוג של לאמה." הוא אומר בראיון לאנטרטיינמנט וויקלי, "הכוונה – לאן הלאמה שייכת בדיוק? היא לא פרה. היא לא סוס. אולי היא מסתובבת עם הברווזים פה ושם אבל היא לא באמת שייכת לשום מקום."
למרות התחושות החברתיות הקשות שהוא מתאר, קולפר פרח בתיכון מבחינה יצירתית ואמנותית. הוא היה נשיא מועדון הכתיבה, עורך העיתון הספרותי של בית הספר, וחבר באגודת הנואמים. בשנתו האחרונה בתיכון כתב והמחיז קולפר פארודיה על "סוויני טוד" שנקראה "שירלי טוד".


עם סיום בית הספר, ניסה קולפר להתניע את קריירת המשחק שלו. הוא השתתף באודישיינים, כולל אחד שבגללו נסע לוס אנג'לס, לתפקיד בסדרת טלוויזיה חדשה בשם "Glee". במקור ניסה קולפר להתקבל כדמותו של ארטי, הגיטריסט החנון בכיסא הגלגלים. הוא לא התקבל, אבל הוא הרשים את מפיק המשנה, ראיין מרפי, עד כדי כך שהוא כתב תפקיד נוסף במיוחד עבור קולפר. קולפר הצטרף לקאסט כקורט האמל, נער הומוסקסואל עם קול סופרן חזק. בשעה שקיבל את התפקיד כבר עבד קולפר בעסק לניקוי יבש והחל את לימודיו בקולג' העירוני של פרסנו.


גלי, שעוסק בקבוצת זמרים בתיכון, עלתה לאוויר ב-2009 ומהר מאוד התפתחו בה כמה וכמה להיטים מוזיקליים קווי עלילה מושכים ודמויות נפלאות. בנוסף על כריס קולפר כלל הקאסט של הסדרה את השחקנית ליאה מישל, שכיכבה בתור רייצ'ל השאפתנית, רוקי מונטיאת' שגילם את האתלט עם הקול הנפלא, ומתייו מוריסון שגילם את וויל, המורה של מועדון "Glee".
קורט בגילומו של קולפר נעשה עד מהרה לאחת הדמויות פורצות הדרך של הסדרה, והקהל המשיך לעקוב באדיקות אחרי קו העלילה שלו לאורך העונה כולה. דמותו של קורט העניקה הצצה ריאליסטית לחיים של נער הומוסקסואל, שמתמודד עם יציאה מהארון בפני אביו, סובל מבריונות בבית הספר ומפתח מערכת יחסים רומנטית ראשונה. ב-2011 זכה קולפר בפרס "גלובוס הזהב" על פועלו בסדרה.
בנוסף על תפקידו ב"Glee", עבד קולפר על מספר פרוייקטים נוספים. הוא כתב את התסריט לסרט "מכת ברק" בכיכובו, המעניק הצצה אל חייהם של הנערים "החכמים" בתיכון. הוא גם עובד על סדרה חדשה של ערוץ "דיסני" שמבוססת על ספר בשם: Little Leftover Witch. בשנת 2012 פרסם קולפר את הרומן הראשון שלו, "ארץ האגדות".


ביוני 2011 חתם קולפר על חוזה עם המו"ל Little, Brown and Company לפיו יכתוב שני רומנים לילדים. הספר הראשון בסדרה יצא ב-17 ביולי 2012 ושבועיים לאחר מכן טיפס לראש רשימת רבי המכר בין ספרי הילדים בניו יורק טיימס. הספר השני זכה להצלחה דומה וקולפר חתם עם ההוצאה לאור על שלושה ספרים נוספים בסדרה וספר איורים אחד. הספרים הצליחו והגיעו לראש רשימות רבי המכר גם כחלק מן הסדרה.


ספר האיורים שנכתב ע"י קולפר ואויר בידי ברנדון דורמן נקרא "העץ המעוקל" והסיפור מבוסס על "עץ המשאלות", על שמו נקרא הספר הראשון בסדרת "ארץ האגדות", ובו מופיע הסיפור.
מכאן ואילך שיחק קולפר תפקידי משנה והתארח בסדרות מפורסמות שונות, תוך שהוא ממשיך לכתוב תסריטים ופרקים לסדרות.


חייו האישיים:


אחותו הצעירה של קולפר, האנה, סובלת מאפילפסיה חמורה, ועשויה לחוות עד כ-50 התקפים בשעה. קולפר העיר פעם כי המשחק היה עבורו דרך לברוח מהתמודדות עם נכותה החמורה של אחותו.


קולפר הוא הומוסקסואל מוצהר, והכריז על כך חרף העובדה שהוריו שמרנים מאוד. הוריו אמנם תמכו בו אבל הוא סבל מהתעללות חוזרת ונשנית בבית הספר. ההתעמרות הייתה גרועה עד כדי כך שהוריו הוציאו אותו מחטיבת הביניים והוא למד בבית במשך כשנה.
קולפר מעורב בפרוייקטים חברתיים רבים שנועדו לסייע לנערים ונערות במצוקה, והוא הקדיש את פרס "גלובוס הזהב" שלו ב-2011 לכל הנערים והנערות הלהטבפא"קים שסובלים מבריונות בגלל נטייתם. הוא אף השתתף בסרטון נגד בריונות עם אלמו, הבובה מ"רחוב סומסום" והשתתף במירוץ הנועד לעורר מודעות. הוא תומך גם בזכויותיהן של נערות ונשים ממעמדות מוחלשים ללמוד והוא תורם קבוע ל"קרן המשאלות" בארה"ב. הוא גם יצא בהכרזות פומביו בעד אימוץ בע"ח ממקלטים ואימץ בעצמו חתול בשם בריאן. וגולדן רטריבר בשם קופר ממקלט בצפון קרוליינה והוא ממשיך לתרום בפעילות פילנטרופית מכל מיני סוגים למוסדות רבים ושונים.


קולפר היה בין הסלבריטאים שעזרו לממן את קמפיין הבחירות של הילארי קלינטון ב-2015, הן בבחירות המוקדמות והן בבחירות הכלל ארציות.

כריס קולפר ספרים

 • סיפור של קסם 3: סיפור של לחש

  סיפור של קסם 3: סיפור של לחש


  דרג ספר זה מתוך 5
  1 דירוגים
  5
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • סיפור של קסם

  סיפור של קסם


  דרג ספר זה מתוך 5
  5 דירוגים
  3.2
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • סיפור של כשף

  סיפור של כשף


  דרג ספר זה מתוך 5
  2 דירוגים
  1.5
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • מוזר יותר מפאנפיק

  מוזר יותר מפאנפיק


  דרג ספר זה מתוך 5
  7 דירוגים
  4
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • ארץ האגדות 6 - עולמות מתנגשים

  ארץ האגדות 6 - עולמות מתנגשים


  דרג ספר זה מתוך 5
  17 דירוגים
  3.9
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • ארץ האגדות 5: מסעותיו של הסופר

  ארץ האגדות 5: מסעותיו של הסופר


  דרג ספר זה מתוך 5
  10 דירוגים
  3.6
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • ארץ האגדות 4: מעבר לממלכות

  ארץ האגדות 4: מעבר לממלכות


  דרג ספר זה מתוך 5
  13 דירוגים
  4.3
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • ארץ האגדות 3: אזהרת האחים גרים

  ארץ האגדות 3: אזהרת האחים גרים


  דרג ספר זה מתוך 5
  21 דירוגים
  4.1
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • ארץ האגדות 2: שובה של הקוסמת

  ארץ האגדות 2: שובה של הקוסמת


  דרג ספר זה מתוך 5
  14 דירוגים
  4
  ממוצע
  להשאלה
  39 
 • ארץ האגדות 1: קסם המשאלה

  ארץ האגדות 1: קסם המשאלה


  דרג ספר זה מתוך 5
  20 דירוגים
  4.4
  ממוצע
  להשאלה
  39